Výuka náboženství ve školním roce 2019/20

Výuka římskokatolického náboženství v Prostějově ve školním roce 2019/20

Vážení rodiče,

organizace výuky náboženství v novém školním roce 2019/20 bude probíhat stejně jako v minulém školním roce centrálně. Na jednotlivých školách v Prostějově se výuka neorganizuje s výjimkou výuky na RG a ZŠ města Prostějova (výuku zajišťuje Římskokatolická farnost sv. Petra a Pavla Prostějov) a na ZŠ Majakovského (výuku zajišťuje Římskokatolická farnost Prostějov-Vrahovice).

Místem centrální výuky náboženství je budova CMG, ul. Komenského č. 17.

Čas je stanoven na čtvrtek od 16:30 hod. Výuka trvá 45 minut. Během školního roku můžete po skončení vyučování využít nabídku mše svaté s katechezí pro děti v 17:30 v kostele Povýšení sv. Kříže.

Výuka ve školním roce 2019/20 začíná 5.9.2019 v 16:30 mší svatou v kostele Povýšení svatého Kříže.

Informace o konání výuky a konání katecheze pro děti je každý týden zveřejněna v Nedělníku, který je k dispozici na nedělních bohoslužbách, na internetových stránkách farnosti a je možné se přihlásit k jeho odběru na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Výuka dětí navštěvujících třetí třídu je součástí přípravy na první svatou zpověď a první svaté přijímání.

Do výuky je nutné podat přihlášku. Hlásí se žáci od 1. do 9. třídy, a to do 30. srpna 2019 vhozením přihlášky v obálce do uzavřené (bílé) poštovní schránky ve vestibulu fary Římskokatolické farnosti Povýšení svatého Kříže v Prostějově, Filipcovo náměstí 20/4.